CORSAIR 5000D AIRFLOW
mid tower - ATX
Design
| Materiale | Plast, Stål, Hærdet glas |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Antal 2.5" bays | 4 |
| Antal indvendige 3.5" båse | 2 |
| Antal understøttede lagerdiske | 6 |
| Antal udvidelsesporte | 9 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ingen |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 17 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 40 cm |
| Maksimal PSU længde | 25 cm |
| Certificering | RoHS, UKCA, CE |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Placering af strømforsyning | Bund |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX |
Porte & Grænseflader
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB-porte for | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Nedkøling
| Blæser hastighedskontrol | Ja |
| Frontventiler installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120,140 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120,140 mm |
| Kapacitet for flydende nedkøling | Ja |
| Frontkøler installeret | Ingen |
| Understøttede størrelser på frontradiator | 280,360 mm |
| Understøttede størrelser på sideradiator | 240,360 mm |
| Bagerste køler installeret | Ingen |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120 mm |
| Øverste køler installeret | Ingen |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 280,360 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| HDD/SDD kombineret bur | Ingen |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Antal understøttede HHD'er | 2 |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 245 mm |
| Dybde | 520 mm |
| Højde | 520 mm |
| Vægt | 13,8 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |