Conceptronic Grab'n'Go Collection 2,5" Harddisk Box Mini USB 3.0 CHD2MUSB3B
lagringspakning - SATA 1.5Gb/s - USB 3.0
Lagring
| Størrelse på lagerdisk | 2.5" |
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk højder | 9.5 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB-porte | 1 |
Design
| Produkttype | HDD kabinet |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Strøm |
Præstation
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Plug and play | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Vægt & størrelser
| Bredde | 75,5 mm |
| Dybde | 13 mm |
| Højde | 120 mm |
| Vægt | 40 g |
| Pakkebredde | 99 mm |
| Pakkedybde | 33,5 mm |
| Pakkehøjde | 150 mm |
| Pakkevægt | 140 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| USB-drevet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |