TERRA PAD 1201 4G Mediatek LTE 256 GB 32 cm (12.6") 8 GB Wi-Fi 5 (802.11ac) Android 14 Anthracit
Display
| Skærm diagonal | 32 cm (12.6") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| HD-type | WQXGA |
Processor
| Processorproducent | MediaTek |
| Processorserie | Mediatek |
| Processormodel | MT8781 |
| Processorkerner | 8 |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 6 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,2 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 2 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 256 GB |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
Kamera
| Bagkamera type | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Bagkamera flash | Ja |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| 4G standard | LTE |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Understøttelse af Dual-Sim | Ja |
| SIM-korttype | NanoSIM |
Design
| Enhedstype | Mobil tablet |
| Formfaktor | Skifer |
| Produktfarve | Anthracit |
Præstation
| GPS (satellit) | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Placering af position | Ja |
Software
| Platform | Android |
| Operativsystem installeret | Android 14 |
Batteri
| Batteri medfølger | Ja |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 9500 mAh; 36,1 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 9 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 10 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 2 A |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Styrke
| Energieffektivitetsklasse | E |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Batterilevetid pr. cyklus | 7136 min. |
| Batterilevetid i cyklusser | 800 |
| Gentaget frit fald pålidelighedsklasse | E |
| Reparerbarhedsklasse | B |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP42 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 286,2 mm |
| Dybde | 184,4 mm |
| Højde | 65 mm |
| Vægt | 550 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 3.8 |