HPE ProLiant
rack-monterbar - 64 GB - SSD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processorgeneration | Intel Xeon Scalable 5th Gen |
| Processormodel | 6530 |
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processor boost frekvens | 4 GHz |
| Processorkerner | 32; 32 |
| Processor-cache | 160 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 32x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 8 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 9,6 TB |
| Antal installerede HDD'er | 5 |
| Antal installerede SSD'er | 5 |
| SDD-kapacitet | 1,92 TB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR216i-o Gen11 x16 Lanes without Cache OCP SPDM Storage Controller HPE NS204i-u Gen11 NVMe Hot Plug Boot Optimized Storage Device |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| On-board grafikkort | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
Netværk
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Antal administrationsporte | 1 stk |
Design
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Stativ-montering | Ja |
Præstation
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 753,1 mm |
| Højde | 42,9 mm |
| Dybde | 434,6 mm |
Andre funktioner
| Lagerdisk type | 5x HPE 1.92TB SATA 6G Mixed Use SFF BC Multi Vendor SSD |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Standard ventilatorer | 7x High Performance Fans |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |