ASUS ROG Strix XG248QSG Ace computerskærm 61,2 cm (24.1") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
ASUS ROG Strix XG248QSG Ace computerskærm 61,2 cm (24.1") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
ASUS ROG Strix XG248QSG Ace computerskærm 61,2 cm (24.1") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
7.893,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
7.863,-
DKK
(6.290,40 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
ASUS ROG Strix XG248QSG Ace computerskærm 61,2 cm (24.1") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
ASUS ROG Strix XG248QSG Ace computerskærm 61,2 cm (24.1") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
8.023,-
DKK
(6.418,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 61,2 cm (24.1") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 0,7 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 610 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,279 x 0,279 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 53,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,8 cm |
| Digital horisontal frekvens | 27 - 851 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 24 - 610 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 61 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | DCI-P3, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| Farveskala DCI-P3 | 90% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 16 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 45 - -45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 35 - -5° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 18 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 24 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2289585 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 557 mm |
| Dybde (med stativ) | 188 mm |
| Højde (med stativ) | 514 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 557 mm |
| Dybde (uden stativ) | 85 mm |
| Højde (uden stativ) | 333 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 742 mm |
| Pakkedybde | 414 mm |
| Pakkehøjde | 228 mm |
| Pakkevægt | 8,2 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Crosshair |