ASUS ProArt PA169CDV skærm - 15.6" - IPS - 10ms
UHD 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
9.280,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
9.250,-
DKK
(7.400,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærmstype | Bordplade |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 450 cd/m² |
| Responstid | 29 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 15000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,09 x 0,09 mm |
| Pixeltæthed | 282 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 34,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 19,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 29 - 160 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 40 - 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 100% |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Grafisk design |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 15 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Opladningsport type | USB Type-C |
Ergonomisk
| VESA montering | Ingen |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 17 - 75° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12,2 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1692527 |
Vægt & størrelser
| Bredde (uden stativ) | 370 mm |
| Dybde (uden stativ) | 12 mm |
| Højde (uden stativ) | 237 mm |
| Vægt (uden stativ) | 1,07 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 539 mm |
| Pakkedybde | 323 mm |
| Pakkehøjde | 107,5 mm |
| Pakkevægt | 5,95 kg |
| Pakketype | Kasse |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Certificering | Energy Star TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light VESA DisplayHDR 400 Calman Verified Pantone Validated |