Samsung Galaxy Fit3 aktivitetssporer med rem
256 MB - sølv
Display
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Skærm diagonal | 4,06 cm (1.6") |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 256 x 402 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Vis antal farver | 16 millioner farver |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Operativsystem installeret | FreeRTOS |
| RAM kapacitet | 16 MB |
| Flash-hukommelse | 0,256 GB |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Form | Rektangulær |
| Urkassens størrelse | 40 mm |
| Urkassens farve | Sølv |
| Urkassens materiale | Aluminium |
| Bånd, farve | Sølv |
| Produktfarve | Sølv |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Kalender notifikationer | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Overvågning af aktivitet | Ja |
| Barometer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 208 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 312 t |
| Batterilevetid | 13 dage |
Vægt & størrelser
| Bredde | 28,8 mm |
| Dybde | 42,9 mm |
| Tykkelse | 9,9 mm |
| Vægt | 18,5 g |