MSI 26.5 OLED MAG 272UP QD-OLED X24
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
6.440,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
6.410,-
DKK
(5.128,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 450 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2292 x 0,2292 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,2 - 565,42 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 240 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,3 cm |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 138% |
| Adobe RGB dækning | 98% |
| Farveskala DCI-P3 | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 15 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25,4 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 31 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2259452 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 310,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 241,9 mm |
| Højde (med stativ) | 532 mm |
| Vægt (med stativ) | 8 kg |
| Bredde (uden stativ) | 610,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 69,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 532 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 820 mm |
| Pakkedybde | 169 mm |
| Pakkehøjde | 513 mm |
| Pakkevægt | 11,1 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI, Strøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |