Acer Skærm
27" - IPS - 1 ms - 1x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.220,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.190,-
DKK
(952,00 ekskl. moms)
PC
| DisplayPorte | Ja |
Funktioner
| Antal displays | 1 |
| Hældningsvinkel | 25° |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja; Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (uden stativ) | 612,1 mm |
| Dybde (uden stativ) | 49,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 359 mm |
| Bredde (med stativ) | 612,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 210 mm |
| Højde (med stativ) | 464,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,29 kg |
| Vægt (med stativ) | 3,65 kg |
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | 1,4; 1,4 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| DisplayPort-version | 1,2; 1,2 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 25°; -5° |
Strømstyring
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W; 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 45 W |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 16 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D; D |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | Ja |
| Certificering | MPR II |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 5890,00 g |
| Pakkebredde | 695 x 430 x 121 mm |
Design
| Produktfarve | Sort |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, AC |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer); 68,6 cm (27") |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm; 68,6 cm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Paneltype | IPS |
| Skærmteknologi | LCD/TFT; IPS |
| Responstid | 1 ms; 4 ms |
| Pixel pitch | 0,311 x 0,311 mm |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1; 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1; 100000000:1 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m²; 250 cd/m² |
| sRGB-dækning (typisk) | 99%; 99% |
| Skærm form | Flad |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Synlig størrelse, vertikal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, horisontal | 33,6 cm |
| Type af baggrundslys | LED |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Skærmoverflade | Mat |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Digital vertikal frekvens | 144 Hz |