Lenovo ThinkSystem SR665
rack-monterbar EPYC 7303 2.4 GHz - 32 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processormodel | 7303 |
| Processorfrekvens | 2.4 GHz |
| Processor boost frekvens | 3.4 GHz |
| Processorkerner | 16 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Antal installerede processorer | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 0 GB |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 |
| Understøttede RAID-kontroller | 9350-8i |
| Optisk drevtype | Nej |
| Interne drevbåse | 8 |
Grafik
| On-board grafikkort | Nej |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
| Maksimal grafikadapterhukommelse | 16 MB |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Produktfarve | Sort, Metallic |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
Præstation
| Målstyring | XClarity Enterprise |
| Støjniveau | 46 dB |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
Software
| Operativsystem installeret | Nej |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, VMware ESXi |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1100 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 8 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3050 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 445 mm |
| Højde | 87 mm |
| Dybde | 764 mm |
| Vægt | 38.8 kg |