Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 21KV Bærbar PC
Intel Core Ultra 9 (Serie 1) 185H / 2.3 GHz - 64 GB LPDDR5X - 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance - 16" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
47.438,-
DKK
(37.950,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 21KV Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 21KV Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
47.138,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
47.038,-
DKK
(37.630,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Serie 1) 185H / 2.3 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Platformteknologi | Intel Evo vPro Enterprise Platform |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| RAM | 64 GB (1 x 64 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litium-polymer |
| Vurderet hastighed | 7500 MHz |
| Model | LPCAMM2 |
| Antal åbninger | 1 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance |
| Type | 16" OLED; Tastatur, TrackPoint, UltraNav |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 3840 x 2400 (WQUXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Anti-reflekterende, anti-plet, Factory Calibration, Eyesafe-teknologi, Dolby Vision, Add-on Film Touch, HDR400; Spildresistent, Fn-taster med Unified Communications-kontroller; Dobbelt strøm (2x2); Intel Active Management Technology (iAMT), MIL-STD-810H testet, bunddække-vandaldetektion |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA RTX 3000 Ada / Intel Arc Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello, fikseret fokus, Ultrasonic Human Presence Detection |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3306 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, Eyesafe Certified 2.0 |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådløs controller | Intel WI-FI 7 BE200 |
| Kapacitet | 90 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 170 Watt |
| Holdere | 2 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 2 (Always On) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (135 W Power Delivery) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (135 W Power Delivery) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon (mini-telefon 3,5 mm) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | Intel Connectivity Performance Suite |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Aluminium (top), aluminium (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.44 cm x 24.12 cm x 1.705 cm |
| Vægt | 1.82 kg |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9, TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Basisgaranti - 3 år - levering og afhentning ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år ¦ Udvidet garanti - 3 år - on-site - responstid: næste forretningsdag |
| Pakket service | 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |