Lenovo Bærbar - 14" - 32 GB - Core Ultra 7 - Intel Arc Graphics 140V - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel; Intel; Intel |
| Processorserie | Core Ultra 7; Core Ultra 7; Core Ultra 7 |
| Processormodel | 258V; 258V; 258V |
| Processorkerner | 8; 8; 8 |
| Performance-kerner | 4; 4 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 4; 4 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz; 4,8 GHz; 4,8 GHz |
| Processor-cache | 12 MB; 12 MB; 12 MB |
| Processortråde | 8 |
Andre funktioner
| Specielle funktioner | Integrated memory controller; integrated memory controller |
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MHz; 8533 MT/s |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Intel Arc Graphics 140V |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics 140V; Intel Arc Graphics 140V |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB; 32 GB; 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM; LPDDR5X-SDRAM; LPDDR5X-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board; On-board |
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MHz |
| Antal hukommelsesstik | 0 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB, 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 5.0, PCI Express 4.0; PCI Express 5.0 |
| Lagermedie | SSD |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP; 5 MP; 5 MP |
| Privatlivskamera | Ja |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
Lyd
| Lydchip | Realtek ALC3287; Realtek ALC3287 |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2; 2 |
| Antal mikrofoner | 2; 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk; Schweizisk, Belgisk, Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be); 802.11a/Wi-Fi 4/802.11g/Wi-Fi 5/802.11ac/Wi-Fi 6/802.11ax/Wi-Fi 7; Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-version | 5,4; 5,4; 5,4 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 |
| WWAN | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| Antal USB4-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| HDMI-version | 2,1 |
Mobilt netværk
| SIM-kort slot | Ja; Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium Polymer |
| Batterikapacitet | 58 Wh; 58 Wh; 58 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,6 mm; 313,6 mm; 313,6 mm |
| Dybde | 219,4 mm; 219,4 mm; 219,4 mm |
| Højde | 11,4 mm; 11,43 mm |
| Vægt | 1,28 kg; 1.28 kg; 1,28 kg |
| Højde (front) | 1,14 cm |
| Højde (bagside) | 1,64 cm |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Notebook |
| Husmateriale | Aluminium, Kulfiber |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
| Smart kortlæser | Ja; Ja, Ingen |
| Kabellåseslids type | Nano |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Windows 11 Pro |
Godkendelser
| Certificering | ErP Lot 6/26 MIL-STD-810H; Ja; Ja |
| Compliance-certifikater | Ja; Gold |
Display
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m²; 500 cd/m² |
| Farveområde | 100%; 100% |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10; 16:10 |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Skærm diagonal | 14 in; 14 tommer |
| Forholdet mellem skærm og krop | 88% |