LC Power LC-M40-UWQHD-144 skærm - Kantbelyst LED - 40" - AMD FreeSync Premium - ADS-IPS - 4ms
UWQHD 3440x1440
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 101,6 cm (40") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Paneltype | IPS-ADS |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Pixel pitch | 0,26925 x 0,26925 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 101,6 cm |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 600 |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 95% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| NTSC-dækning (typisk) | 105% |
| Adobe RGB dækning | 89% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Hvid |
| Farve | Hvid |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Slot til kabellås | Nej |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 9,5 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 5 - 15° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 68,7 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 758509 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 994 mm |
| Dybde (med stativ) | 287 mm |
| Højde (med stativ) | 596 mm |
| Bredde (uden stativ) | 994 mm |
| Dybde (uden stativ) | 82 mm |
| Højde (uden stativ) | 418 mm |
| Vægt (uden stativ) | 11,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1215 mm |
| Pakkedybde | 203 mm |
| Pakkehøjde | 528 mm |