Polar Pacer Pro
karbongrå - smart ur med bånd - grå - 32 MB
Display
| Skærm diagonal | 3,05 cm (1.2") |
| Skærmteknologi | MIP |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 240 x 240 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Urets glastype | Corning Gorilla Glass 3 |
| Baggrundslys | Ja |
Processor
| Processorfrekvens | 192 MHz |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| RAM kapacitet | 5 MB |
| Flash-hukommelse | 32 GB |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Understøttelse af sprog | Forenklet kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Estisk, Finsk, Fransk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Slovensk, Svensk, Tyrkisk |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Båndstørrelse | S/L |
| Linse, materiale | Glas |
| Håndled størrelsesområde | 120 - 210 mm |
| Form | Rund |
| Markedspositionering | Sportsur |
| Urkassens størrelse | 45 mm |
| Foreslået køn | Unisex |
| Spændemateriale | Aluminium |
| Spænde farve | Sort |
| Urkassens farve | Grå |
| Urkassens materiale | Plast |
| Bånd, farve | Grå |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandtæt op til | 50 m |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Magnetometer | Ja |
| Personlige mål | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Personlig informationsstyring (PIM) | Nedtællingsur, Stopur |
| Automatisk registrering af daglige aktiviteter | Ja |
| Ur-indstilling | 24t |
| Anbefalet aktivitet | Svømning |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Intervaltræning | Ja |
| Kørsel dynamik | Ja |
| Stopur | Ja |
| Musikkontrol | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ingen |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Timer | Ja |
| Barometer | Ja |
| Militærstandard | MIL-STD-810G |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 265 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 156 t |
| Batterilevetid | 7 dage |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 45 mm |
| Dybde | 45 mm |
| Tykkelse | 1,15 cm |
| Vægt | 41 g |
| Båndets vægt | 23 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |