OnePlus Watch 2R
aluminiumslegering - smart ur med rem - 32 GB - skovgrøn
Display
| Skærm diagonal | 3,63 cm (1.43") |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Skærmens lysstyrke | 600 cd/m² |
| Pixeltæthed | 326 ppi |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 466 x 466 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ingen |
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processormodel | Snapdragon W5 Gen 1 |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 8.0, Android 10.0, Android 11.0, Android 9.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 14.0 |
| Operativsystem installeret | Wear OS |
| RAM kapacitet | 2048 MB |
| Flash-hukommelse | 32 GB |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone, Rustfrit stål |
| Båndstørrelse | One size |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 140 - 210 mm |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 46 mm |
| Urkassens farve | Grøn |
| Urkassens materiale | Aluminium |
| Bånd, farve | Grøn |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Timer | Ja |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Overvågning af aktivitet | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Badminton, Elliptisk, Stå på ski, Gåture, Svømning, Cykling, Roning, Vandring, Løb, Tennis |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Kalender | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Stopur | Ja |
| Barometer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 500 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 100 t |
| Batterilevetid | 12 dage |
| Batteriets levetid (strømsparetilstand) | 288 t |
| Opladningstid | 1 t |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Opladeenhed | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |