BenQ Projektor
UHD 4K (3840x2160) - 4000 ANSI lumens - Laser - 16:9 - 20000 t - 2x HDMI
Projektør
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | UHD 4K (3840x2160) |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Projektor lysstyrke | 4000 ANSI lumens |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000000:1 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Trapezkorrektion, vertikal | 30° |
| Trapezkorrektion, horisontal | +/-30° |
| Vertikalt scanningsområde | 23 - 240 Hz |
Vægt & størrelser
| Skærm, dybde | 30 bit |
| Bredde | 279,2 mm |
| Dybde | 229,3 mm |
| Højde | 120,5 mm |
| Vægt | 3,6 kg |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 30000 t |
Linsesystem
| Throw-forhold | 0,496 |
| Zoom type | Fastgjort |
| Fast brændvidde | 17,51 mm |
| Forskydning | 114% |
Video
| 3D | Ja |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | 16,7 ms (1080p@60Hz), 16,7 ms (4K@60Hz), 4,2 ms (1080p@240Hz), 8,3 ms (1080p@120Hz) |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0b/HDCP2.2 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 2 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
Netværk
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Multimedie
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 230 W |
| Strømforbrug (maks.) | 250 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Funktioner
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 30 dB |
| Støjniveau | 24 dB |
Display
| Horisontal scanningsområde | 15 - 135 kHz |
| OSD-sprog | Arabic, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Indian, Italian, Indonesian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Simplified Chinese, Spanish, Swedish, Turkish, Thai, Traditional Chinese, Farsi, Vietnamese |
| Antal OSD sprog | 27 |