BenQ Projektor
UHD 4K (3840x2160) - 3000 ANSI lumens - LED - 16:9 - 20000 t - 2x HDMI
Projektør
| Projektor indbygget opløsning | UHD 4K (3840x2160); UHD 4K (3840x2160); UHD 4K (3840x2160) |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9; 16:9; 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 600000:1; 600000:1; 600000:1 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver |
| Projektor lysstyrke | 3000 ANSI lumens; 3000 ANSI lumens; 3000 ANSI lumens |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 102 kHz; 15 - 102 kHz; 15 - 102 kHz; 15 - 102 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 23 - 60 Hz; 23 - 60 Hz; 23 - 60 Hz; 23 - 60 Hz |
| Projektionsteknologi | DLP; DLP; DLP |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30°; -30 - 30°; -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, horisontal | -20 - 20°; -20 - 20°; -20 - 20° |
| Digital trapezkorrektion | 2D; 2D |
| Standardopløsning | 3840 x 2160 |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | 5 ms |
| Strømforbrug (netværk standby) | <2 W; <2 W; 2 W |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
Video
| Farvetilstande for video | Auto cinema, Energy Saving, HDR Auto cinema, Lys, FPS, HDR, HDR FPS, HDR RPG, HDR10, HDR10+, HLG, RPG; Auto biograf, Energibesparelse, HDR auto biograf, Lys, FPS, HDR, HDR FPS, HDR RPG, HDR10, HDR10+, HLG, RPG; Auto Cinema, Energy Saving, HDR Auto Cinema, Bright, FPS, HDR, HDR FPS, HDR RPG, HDR10, HDR10+, HLG, RPG |
Linsesystem
| Throw-forhold | 0,8; 0,8; 0,8; 0,8 |
| Zoom type | Fastgjort; Fastgjort; Fastgjort; Fastgjort |
| Fast brændvidde | 8,498 mm; 8,498 mm; 8,498 mm |
| Forskydning | 100%; 100%; 100%; 100% |
Kamera
| Blændeområde (F-F) | 1,8 |
| Lyskilde | 4LED |
| Operativsystem installeret | Google TV (Android 11) |
Lyskilde
| Lyskilde type | LED; LED; 4LED |
| Levetid for lyskilde | 20000 t; 20000 t; 20000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 30000 t; 30000 t; 30000 t |
Funktioner
| Video-apps | Google TV (Android 11); Google TV; Google TV |
| AirPlay | Ja; Ja; Ja |
| Støjniveau | 24 dB; 24 dB; 26 dB; 26 dB |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 24 dB; 24 dB |
Netværk
| Bluetooth-version | 5.2; 5,2; 5.2; 5,2 |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax); 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax); 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax); 802.11a/b/g/n/ac/ax |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2; 2; 2; 2 |
| HDMI-version | 2.1; 2,1; 2,1; 2,1 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1; 1; 1; 1 |
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 1; 1; 1; 1 |
| 12V udløser | Ja; Ja |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
| USB strømforsyning | 30 W |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | 2; Ja; Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 8 W; 8 W; 8 W; 8 W |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz; 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 250 W; 250 W; 250 W; 250 W |
| Strømforbrug (standby) | <0,5 W; <0,5 W; <0,5 W; 0,5 W |
| 30 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C; 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 229,2 mm; 229,2 mm; 229,2 mm; 229,2 mm |
| Dybde | 249,7 mm; 249,7 mm; 249,7 mm; 249,7 mm |
| Højde | 168,2 mm; 168,2 mm; 168,2 mm; 168,2 mm |
| Vægt | 3,8 kg; 3,8 kg; 3,8 kg; 3,8 kg |
Præstation
| Version af operativsystem | Android 11 |
Display
| Farvedybde | 30 bit; 30 |