Optoma ZW350e
DLP-projektor - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 508 - 7620 mm (20 - 300") |
| Projiceringsafstand | 1 - 10 m |
| Projektor lysstyrke | 4000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WXGA (1280x800) |
| Kontrastforhold (typisk) | 300000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Ensartethed | 75% |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 140 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 120 Hz |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 21.85 - 24 mm |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.1:1 |
| Throw-forhold | 1.54:1 - 1.72:1 |
| Forskydning | 112% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC J, NTSC M, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM K, SECAM K1, SECAM L |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 768 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
Netværk
| Smart TV | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Støjniveau (standby) | 31 dB |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Engelsk, Spansk, Farsi, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 34 dB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produkttype | Ultrakort projektor med kort projiceringsafstand |
| Produktfarve | Hvid |
| Placering | Loft, Desktop |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 139 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Automatisk slukning | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 114 mm |
| Vægt | 3 kg |
| Pakkevægt | 4,2 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |