Optoma Projektor
1080p (1920x1080) - 4600 ANSI lumens - Laser - 16:9 - 30000 t - 2x HDMI
Projektør
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Projektor lysstyrke | 4600 ANSI lumens |
| Kontrastforhold (typisk) | 300000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 76,2 - 762 cm (30 - 300 tommer) |
| Ensartethed | 75% |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 120 Hz |
| Projiceringsafstand | 1 - 10 m |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Fokus | Vejledning |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoomforhold | 1,1:1 |
| Throw-forhold | 1,48-1,62:1 |
| Brændviddeområde | 21,86 - 24 mm |
| Forskydning | 116% |
Video
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger | VGA, SVGA, XGA, 720p, WXGA, SXGA, SXGA+, UXGA, 1080p, WUXGA |
| Format til analogt signal | NTSC, PAL, SECAM, SDTV, HDTV, UHD |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,0 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
Netværk
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Funktioner
| Støjniveau | 29 dB |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 31 dB |
| Antal OSD sprog | 27 |
| OSD-sprog | Arabisk, Tjekkisk, Dansk, Hollandsk, Engelsk, Farsi, Finsk, Fransk, Tysk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Forenklet kinesisk, Spansk, Svensk, Thai, Traditionelt kinesisk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| 24/7 drift | Ja |
| Projiceringstilstande | 360° |
Design
| Produktfarve | Hvid |
Driftsbetingelser
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP6X |
| Driftstemperatur (T-T) | 0-40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0-80% |
Multimedie
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 170 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Lamper
| Strømforbrug (min.) | 120 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 274 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 114 mm |
| Vægt | 2900 g |