Optoma Photon Go
DLP-projektor - ultrakort kast - bærbar - Google Cast - sort
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Smart projektor | Ja |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 1524 - 2540 mm (60 - 100") |
| Projiceringsafstand | 1,52 - 2,54 m |
| Projektor lysstyrke | 650 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Ensartethed | 90% |
| Vertikalt scanningsområde | 1 - 1 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 135 kHz |
| Trapezkorrektion, vertikal | -5 - 5° |
| Trapezkorrektion, horisontal | -10 - 10° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Fastgjort |
| Throw-forhold | 0.18:1 |
| Forskydning | 135% |
Porte & Grænseflader
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DVI-port | Ingen |
Netværk
| Smart TV | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Wi-Fi | Ja |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Interaktiv | Ingen |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 35 dB |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Oprindelsesland | Kina |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Sort |
| Placering | Desktop |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 85 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Batterilevetid (maks.) | 1,5 t |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 157 mm |
| Dybde | 252 mm |
| Højde | 62 mm |
| Vægt | 1,72 kg |
| Pakkebredde | 199 mm |
| Pakkedybde | 296 mm |
| Pakkehøjde | 127 mm |
| Pakkevægt | 2,73 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8528620000 |
Andre funktioner
| Pakkevægt | 3220 kg |