Optoma H190X
DLP-projektor - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 818,9 - 7608,1 mm (32.2 - 299.5") |
| Projiceringsafstand | 1 - 12 m |
| Projektor lysstyrke | 3900 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WXGA (1280x800) |
| Kontrastforhold (typisk) | 30000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Ensartethed | 75% |
| 3D lodret scanningsområde | 50 - 120 Hz |
| Vertikalt scanningsområde | 50 - 85 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 15,38 - 91,15 kHz |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 6000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 10000 t |
| Lampeeffekt | 203 W |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 21.85 - 24 mm |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.1:1 |
| Throw-forhold | 1.55:1 - 1.73:1 |
| Forskydning | 112% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC M, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM K, SECAM K1, SECAM L |
| 3D | Ja |
| Understøttede 3D-formater | Rammeemballage, Side om side, Top og bund |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Sammensat videoindgang | 1 |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang | 1 |
Funktioner
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 27 dB |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Design
| Markedspositionering | Bærbar |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Sort |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 187 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 225 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Leverandørfunktioner
| Varekode | 8528620000 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 316 mm |
| Dybde | 244 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 3,05 kg |
| Pakkebredde | 310 mm |
| Pakkedybde | 250 mm |
| Pakkehøjde | 120 mm |
| Pakkevægt | 3,58 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |