Acer X139
DLP-projektor - bærbar - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 749,3 - 7620 mm (29.5 - 300") |
| Projiceringsafstand | 1 - 10 m |
| Projektor lysstyrke | 5000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WXGA (1200x800) |
| Kontrastforhold (typisk) | 20000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Projektor lysstyrke (økonomisk tilstand) | 4000 ANSI lumens |
| Ensartethed | 80% |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 100 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 120 Hz |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 5000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 15000 t |
| Lampe type | UHP |
| Lampeeffekt | 240 W |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 21.85 - 24 mm |
| Blændeområde (F-F) | 2,41 - 2,51 |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoomforhold | 2.0:1 |
| Throw-forhold | 1.54 - 1.72:1 |
Video
| 3D | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang | 1 |
Funktioner
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 27 dB |
| HDCP | Ja |
| Projiceringstilstande | Loft, Front, Bagside |
| Støjniveau | 32 dB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 3 |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produktfarve | Sort |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 275 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 205 W |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313 mm |
| Dybde | 240 mm |
| Højde | 114 mm |
| Vægt | 2,8 kg |
| Pakkebredde | 400 mm |
| Pakkedybde | 168 mm |
| Pakkehøjde | 340 mm |
| Pakkevægt | 3,9 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | IR |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, VGA |
| Brugervejledning | Ja |
| Bæretaske | Ja |
Andre funktioner
| Pakkevægt | 3920 kg |