BenQ BL2490 skærm - LED baglys - 23.8" - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.179,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.149,-
DKK
(919,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixeltæthed | 93 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 18 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 540 mm |
| Dybde (med stativ) | 182 mm |
| Højde (med stativ) | 408 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,54 kg |
| Bredde (uden stativ) | 540 mm |
| Dybde (uden stativ) | 61 mm |
| Højde (uden stativ) | 343 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,93 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT Bronze, TCO |
Andre funktioner
| Kalibrering af hardware | Ja |
| Garantiperiode | 3 År |
| Certificering | Energy Star 8.0, EPEAT Bronze, TCO 9.0, |