StarTech.com USB to Serial Adapter
Optical Isolation - USB Powered - FTDI USB to Serial Adapter - USB to RS232 Adapter Cable (ICUSB2321FIS) - seriel adapter - USB - RS-232
Porte & Grænseflader
| Stik 1 | DB-9 |
| Stik 2 | USB A |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Kabellængde | 2.5 m |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Plast |
| FIFO (først ind, først ud) | 256 B |
| Chipsæt | FTDI - FT232RL |
| Stop bits | 1, 2 |
| USB påkrævet | Ja |
| Data-bits | 7, 8 |
| Isolering | 2500 kV |
| Baud hastighed | 921.6 Kbit/s |
| Paritetsbit | Endog, Mark, Ingen, Odd, Plads |
| Kompatible operativsystemer | Windows CE (4.2, 5.0, 6.0), XP Embedded, 98SE, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11 Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019 macOS 10.6 to 10.15, 11.0, 12.0, 13.0 Linux Kernel 3.0.x+ |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Certificering | CE, FCC, Microsoft WHQL |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 40 mm |
| Dybde | 2400 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 86 g |
Emballage indhold
| Drivere inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 105 mm |
| Pakkedybde | 72 mm |
| Pakkehøjde | 20 mm |
| Pakkevægt | 222 g |
Andre funktioner
| Bruttovægt (efter britisk standard) | 0.44 Pund |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 50 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 450 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 525 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 336 mm |