StarTech.com USB to Serial Adapter
1 port - USB Powered - FTDI USB UART Chip - DB9 (9-pin) - USB to RS232 Adapter (ICUSB2321F) - seriel adapter - USB - RS-232
Porte & Grænseflader
| Stik 1 | DB-9 |
| Stik 2 | USB 2.0 A |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| Kabellængde | 0.2 m |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Data-bits | 7, 8 |
| Stop bits | 1, 2 |
| Paritetsbit | Endog, Mark, Ingen, Odd, Plads |
| Chipsæt | FTDI - FT232RL |
| FIFO (først ind, først ud) | 256 B |
| Baud hastighed | 115.2 Kbit/s |
| Kompatible operativsystemer | Windows CE (4.2, 5.0, 6.0), XP Embedded, 98SE, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11 Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019 macOS 10.6 to 10.15, 11.0, 12.0, 13.0 Linux Kernel 3.0.x |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, FCC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 41.5 mm |
| Dybde | 45 mm |
| Højde | 22 mm |
| Vægt | 90 g |
Emballage indhold
| Drivere inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 145 mm |
| Pakkedybde | 175 mm |
| Pakkehøjde | 32 mm |
| Pakkevægt | 176 g |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 80 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 450 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 525 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 345 mm |