StarTech.com 6 ft Professional RS422/485 USB Serial Cable Adapter w/ COM Retention (ICUSB422)
seriel adapter - USB - RS-422/485
Porte & Grænseflader
| Stik 1 | DB9 M |
| Stik 2 | USB-A FM |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Kabellængde | 1,8 m |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Kompatible operativsystemer | Windows CE (4.2, 5.0, 6.0), XP Embedded, 98SE, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11 Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019 macOS 10.6 to 10.15, 11.0, 12.0, 13.0 Linux Kernel 3.0.x+ |
Vægt & størrelser
| Vægt | 100 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 40 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |
| Pakkevægt | 220 g |
Andre funktioner
| Dimensioner (BxDxH) | 41,5 x 1778 x 22,1 mm |
| Minimum systemkrav | Win 98SE/ ME/ 2000/ XP(32/64bit)/ 2003(32/64bit)/ Vista(32/64bit)/ 2008(32/64bit)/ CE(4.2/5.2/6.0) Mac 9.8/OS X Linux 2.4.x + |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 30 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 430 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 500 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 260 mm |