StarTech.com 1 Port Metal Industrial USB to RS422/RS485 Serial Adapter w/ Isolation (ICUSB422IS)
seriel adapter - USB
Porte & Grænseflader
| Stik 1 | USB B |
| Stik 2 | RS-422/485 |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Kabellængde | 1.8 m |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Dataoverførselshastighed | 0 Gbit/sek. |
| Kompatible operativsystemer | Windows CE (4.2, 5.0, 6.0), XP Embedded, 98SE, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11 Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019 macOS 10.6 to 10.15, 11.0, 12.0, 13.0 Linux Kernel 3.0.x+ |
Strømstyring
| Indgangsspænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 64 mm |
| Dybde | 118 mm |
| Højde | 23 mm |
| Vægt | 180 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 45 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |
| Pakkevægt | 390 g |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 50 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 502 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 400 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 511 mm |