DIGITUS USB Type C to
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Strømkilde | USB |
| Kabellængde | 2 m |
| Stik 1 | USB Type-C |
| Stik 2 | DisplayPort |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 2048 x 1080, 3840 x 2160, 7680 x 4320 |
| Dataoverførselshastighed | 25,92 Gbit/sek. |
| Maksimal opdateringshastighed | 165 Hz |
| Opdateringshastighed ved maksimal opløsning | 30 Hz |
| Antal afskærmningslag | 3 |
| Produktfarve | Sort |
| Magnetisk afskærmet | Ja |
| Ferritperle | Ingen |
| Kabeltype | Rundt kabel |
| AWG-ledningsstørrelse | 34 |
| Plug and play | Ja |
| Kabelafskærmning | Aluminium mylar foil |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 75 mm |
| Pakkedybde | 50 mm |
| Pakkehøjde | 235 mm |
| Pakkevægt | 100 g |
| Pakkevolumen | 881,25 cm³ |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 84718000 |