DIGITUS 8K DisplayPort
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Nikkel |
| Prøvetagningshastighed | 192 kHz |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Stik 1 | DisplayPort |
| Stik 2 | HDMI |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| HDCP | Ja |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| 3D | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Ferritperle | Ingen |
| Kabeltype | Rundt kabel |
| AWG-ledningsstørrelse | 32 |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Dolby-teknologier | DTS-HD, Dolby TrueHD |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 75 mm |
| Pakkedybde | 23 mm |
| Pakkehøjde | 235 mm |
| Pakkevægt | 103,333 g |
| Pakkevolumen | 405,375 cm³ |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 85444290 |