AXAGON videoadapter
DisplayPort / HDMI
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Stik 1 | DisplayPort |
| Stik 2 | HDMI |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hunstik |
| HDMI-version | 1.3a |
| DisplayPort-version | 1.1 |
| Maksimal opløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080p |
| Understøttede grafikopløsninger | 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 768 (WXGA), 1280 x 800 WXGA), 1280 x 960, 1360 x 768 (WXGA), 1366 x 768, 1400 x 1050 (SXGA+), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Opdateringshastighed ved maksimal opløsning | 60 Hz |
| Produktfarve | Sort |
| Chipsæt | NXP PTN3361BBS |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Konverter type | Aktiv videoomformer |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 85 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
| Certificering | CE, RoHS |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Vægt | 12 g |
| Bredde | 56 mm |
| Dybde | 24 mm |
| Højde | 12 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 140 mm |
| Pakkedybde | 88 mm |
| Pakkehøjde | 36 mm |
| Pakkevægt | 51 g |
| Pakketype | Hængende boks |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | Ja |
| Brugervejledning | Ja |