Razer Barracuda Mercury white
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Spil |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Grå, Hvid |
| Betjeningstaster | Slå lyden fra, Volume +, Volume - |
| Farvenavn | Mercury |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Virtuel surround | Ja |
| Virtuel surround-teknologi | THX Spatial Audio |
| Oprindelsesland | Kina |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| 3,5 mm stik | Ja |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 96 dB |
| Drivertype | TriForce |
| Driverenhed | 5 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Passiv |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -38 dB |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
Batteri
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 40 t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 203 mm |
| Dybde | 169 mm |
| Højde | 92 mm |
| Vægt | 295 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 108 mm |
| Pakkedybde | 202 mm |
| Pakkehøjde | 236 mm |
| Pakkevægt | 1,17 kg |
Emballage indhold
| Ørepudemateriale | Skum |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8518300090 |