Jabra Engage 65 Stereo
headset
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Virtuel surround | Ingen |
| Pulsmåler | Ingen |
| Bevægelsessensor | Ja |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen |
| Unified communications | Ja |
| DECT kan tilsluttes | Ja |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| Daisy kæde | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Tilslut automatisk | Ingen |
| Renoveret | Ingen |
| Kraftfuld bas | Ingen |
| Optimeret til | Skype for Business;Unified Communication |
| Høreværnsteknologier | Jabra PeakStop |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Musikafspilning | Ja |
| HD-stemme | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Stålhængsler | Ingen |
| Velegnet til brug i land/placering | Europa |
| Oprindelsesland | Kina |
| Certificering | Microsoft;Zoom |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | AAC, SBC |
| Trådløs rækkevidde | 150 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 40 - 16000 Hz |
| Støjreduktion | Ingen |
| HearThrough | Ingen |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Mikrofon mute | Ja |
Basestation
| Basisstation touchskærm | Ingen |
| Basestation vægt | 203 g |
Batteri
| Batterikapacitet | 650 mAh |
| Taletid | 13 t |
| Batterispænding | 7,5 V |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
| Opladningstid for batteri | 1,5 t |
| Udskifteligt batteri | Ja |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Standby tid | 52 t; 52 t |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Musikafspiller
| FM radio | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 141 mm |
| Dybde | 32 mm |
| Højde | 169 mm |
| Vægt | 83 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 190 mm |
| Pakkedybde | 147 mm |
| Pakkehøjde | 95 mm |
| Pakkevægt | 530 g |
Emballage indhold
| Opladningsstativ | Ja |
| Opladningsetui | Ingen |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Bæretaske | Ingen |
| Basestation | Ja |
| Kabler inkluderet | Telefon, USB |
| Ørepudemateriale | Kunstlæder |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 300 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 395 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 206 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 4,77 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 8 stk |
Tekniske detaljer
| Nem parring | Ingen |
| Multipoint tilslutning | Ingen |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Leverandørfunktioner
| Opladningstid | 90 min. |
Andre funktioner
| Automatisk justering af lydstyrken | Ja |
| RJ-9 stik | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ingen |
| Stemmestyringssprog | Engelsk, Fransk, Tysk, Japansk, Spansk |
| Andre understøttede operativsystemer | Linux |
| Stemmestyring | Ingen; Ingen |
| Mulighed for flere håndsæt | 4 |
| Understøttede programmer | Jabra Direct;Jabra Xpress |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Indikator for batteriniveau | Ja |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Equalizer | Ja |
| Type | DECT telephone handset |
| Beskyttelsespose | Ingen |
| Type af ørepude | Leatherette size L |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Emballageindhold | Headset;AC charger;Phone adapter cable;User documents;Headset base unit;USB cable |