Jabra Evolve2 30 SE MS Stereo
headset - USB-C
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Kabelfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Virtuel surround | Ingen |
| Stråleformning | Ja |
| Pulsmåler | Ingen |
| Bevægelsessensor | Ingen |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen |
| Klar stemmeteknologi | Ja |
| Høreværnsteknologier | Jabra BalancedVoice, Jabra PeakStop, Jabra Safetone G616, Sidetone Technology, Speech Normalization |
| Tilslut automatisk | Ingen |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Renoveret | Ingen |
| HD-stemme | Ja |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC), Acrylonitrilbutadienstyren |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
| Daisy kæde | Ingen |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Kraftfuld bas | Ingen |
| Unified communications | Ingen |
| Plug and play | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Stålhængsler | Ingen |
| Certificering | Microsoft Teams |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 12000 Hz |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Ørekobling | Supraaural |
| Akustisk system | Åbn |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 115 dB |
| Driverenhed | 2,8 cm |
| Støjreduktionstype | Passiv |
| Støjreduktion | Ingen |
| HearThrough | Ingen |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon sensitivitet | -38 dB |
| Folde mikrofon | Ja |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Mikrofon mute | Ja |
Batteri
| Genopladeligt batteri | Ingen |
| Udskifteligt batteri | Ingen |
| Hurtig opladning | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Ja |
Musikafspiller
| FM radio | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -5 - 55 °C |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
Vægt & størrelser
| Bredde | 178,7 mm |
| Dybde | 136,2 mm |
| Højde | 54,3 mm |
| Vægt | 125 g |
Emballeringsdata
| Pakkedybde (imperial) | 5,33 cm (2.1") |
| Pakkebredde (imperial) | 18,6 cm (7.32") |
| Pakkehøjde (imperial) | 21,5 cm (8.46") |
| Pakkebredde | 186 mm |
| Pakkedybde | 53,5 mm |
| Pakkehøjde | 215 mm |
Emballage indhold
| Opladningsstativ | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Bæretaske | Ingen |
| Etui | Ja |
| Ørepudemateriale | Kunstlæder |
Godkendelser
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
Tekniske detaljer
| Nem parring | Ingen |
| Multipoint tilslutning | Ingen |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 75% |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Andre funktioner
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ingen |
| Stemmestyringssprog | Engelsk |
| Stemmestyring | Ingen; Ingen |
| Type af ørepude | Leatherette size M |
| Driftstemperatur (T-T) | 14 - 131 °F |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Beskyttelsespose | Ja |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Bredde (efter britisk standard) | 17,9 cm (7.03") |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Dybde (efter britisk standard) | 13,7 cm (5.4") |
| Højde (efter britisk standard) | 5,33 cm (2.1") |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Emballageindhold | Headset;Protective bag;User documents |