QNAP TL-D800C (USB)
Lagring
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| Størrelse på lagerdisk | 2.5/3.5" |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | Serial ATA II, Serial ATA III |
| Hot-swap | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB-stik køn | Hunstik |
| Antal USB-porte | 1 |
Design
| Produkttype | HDD/SSD kabinet |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| LED-indikatorer | Ventilatorfejl, HDD, Link |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Nøglelås | Ja |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Ventilator diameter | 12 cm |
Præstation
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Støjniveau | 26,2 dB |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329,3 mm |
| Dybde | 279,6 mm |
| Højde | 188,2 mm |
| Vægt | 8,13 kg |
| Pakkebredde | 295 mm |
| Pakkedybde | 390 mm |
| Pakkehøjde | 417 mm |
| Pakkevægt | 7,54 kg |
Emballage indhold
| Pakketype | Kasse |
| Antal nøgler inkluderet | 2 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |