Emtec X200 2 TB USB Type-C 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort
SSD-drev
| Hukommelsestype | 3D NAND |
| SDD-kapacitet | 2000 GB |
| NVMe | Nej |
| Læsehastighed | 450 MB/s |
Porte & Grænseflader
| Thunderbolt-teknologi | Nej |
| USB-stik | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Wi-Fi | Nej |
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
Funktioner
| Husmateriale | Plast |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødresistent, Vibrationsikker |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Kernel 2.6, Kernel 2.6.31, Kernel 2.6.33, Kernel 3.12, Kernel 3.17, Kernel 3.3, Kernel 4.6.4, Linux Kernel 5.10, Linux Kernel 5.11, Linux Kernel 5.12, Linux Kernel 5.13, Linux Kernel 5.14, Linux Kernel 5.15, Linux Kernel 5.4, Linux Kernel 5.8, Linux Kernel 5.9 |
Sikkerhed
| Hardware kryptering | Nej |
| Beskyttelse af adgangskode | Nej |
Vægt & størrelser
| Bredde | 45 mm |
| Dybde | 90 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 38 kg |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A |
| Hurtig start guide | Ja |