Kingston DC600ME
960 GB - SSD - SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA
Funktioner
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| Hukommelsestype | 3D TLC NAND |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| Hardware kryptering | Ja |
| Mål arbejdsbyrde | Mixed Use (MU) |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Læsehastighed | 560 MB/s |
| Skrivehastighed | 530 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 94000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 65000 IOPS |
| Ventetid ved læsning | 130 µs |
| Ventetid ved skrivning | 70 µs |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| H/W PLP funktion | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| TBW bedømmelse | 1752 |
| Brugsbetingelser | Server/Enterprise |
Strømstyring
| Strømforbrug (læse) | 1,6 W |
| Strømforbrug (skrive) | 3,6 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 1,45 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 1,3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 69,8 mm |
| Dybde | 100,1 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 69 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 129,5 mm |
| Pakkedybde | 9,14 mm |
| Pakkehøjde | 184,2 mm |
| Pakkevægt | 91,2 g |
| Pakketype | Hængende boks |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Driftsvibrationer | 2,17 G |
| Ikke-drift vibration | 20 G |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 135,9 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 203,2 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 69,8 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 989,98 g |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |