Produkt nr: CD8070604481501
Varenummer: F21878406
billigst-pricerunner
Intel Xeon Gold 5320H CPU
Producent: Intel
Produkt nr: CD8070604481501
Varenummer: F21878406
Ikke på lager, forventet levering ved bestilling 28/05-2026
(11.036,00 ekskl. moms)
Producent: Intel
Produkt nr: CD8070604481501
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Oplev ekstrem ydelse med Intel Xeon Gold 5320H CPU
Med en hastighed på 2.4 GHz, vil du opleve en hurtigere og mere effektiv arbejdsoplevelse. Multitasking bliver en leg, og du vil kunne køre flere programmer på samme tid uden at opleve nogen form for nedgang i ydeevne.
Processor
Processorproducent Intel
Processorgeneration Intel Xeon skalerbar 3. generation
Processormodel 5320H
Processorens basisfrekvens 2,4 GHz
Processorserie Intel® Xeon® Gold
Processorkerner 20
Processor sokkel LGA 4189
Komponent til Server/arbejdsplads
Processor litografi 14 nm
Processortråde 40
Processor driftstilstande 64-bit
Processor boost frekvens 4,2 GHz
Processor-cache 27,5 MB
Thermal Design Power (TDP) 150 W
Pakketype Bakke
Køler inkluderet Nej
Processor kodenavn Cooper Lake
Processor ARK ID 204090
Hukommelse
Maksimal intern hukommelse understøttet af processor 1,14 TB
Hukommelsestyper understøttet af processor DDR4-SDRAM
Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor 2933 MHz
Hukommelseskanaler Hexa-kanal
Fejlkorrigerende kode Ja
Grafik
Diskret grafikadapter Nej
On-board grafikkort Nej
On-board grafikkort, model Ikke tilgængelig
Diskret grafikadaptermodel Ikke tilgængelig
Funktioner
Udfør deaktivering af bit Ja
Markedssegment Server
Maksimalt antal PCI Express-kanaler 48
PCI Express slots version 3.0
Understøttede instruktionssæt SSE4.2, AVX, AVX 2.0, AVX-512
PCI Express CEM-revision 3.0
Skalerbarhed 4S
Indlejret tilgængelige muligheder Nej
Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) 5A992C
Automatiseret sporingssystem til vareklassificering (CCATS) G077159
Processor særlige funktioner
Intel® Hyper Threading Teknologi (Intel® HT Technology) Ja
Intel® Speed ​​Shift Technology Ja
Intel® AES Nye Instruktioner (Intel® AES-NI) Ja
Enhanced Intel SpeedStep Teknologi Ja
Intel®-udvidelser til transaktionssynkronisering Ja
Mønsterbaseret eksekveringskontrol (MBE) Ja
AVX-512 sammensmeltede Multiply-Add (FMA)-enheder 2
Intel® 64 Ja
Intel® Run Sure-teknologi Ja
Intel® Optane™ DC Persistent Memory understøttet Ja
Intel® Resource Director-teknologi (Intel® RDT) Ja
Intel® Optane™ DC-teknologi til vedvarende hukommelse Ja
Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU Ja
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Ja
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) Ja
Intel® Virtualization Technology (VT-x) Ja
Intel® Optane™ Memory Ready Ja
Intel® Volume Management Device (VMD) Ja
Tekniske detaljer
Målgruppe Cloud Computing
Lanceringsdato Q2'20
Produkttype Processor
Antal UPU-links 6
Status Launched
Hukommelseshastighed (maks.) 2667 MHz
Status for servicering Baseline Servicing
Logistik data
Harmoniseret systemkode (HS) 85423119
Vægt & størrelser
Processor-pakke størrelse 77.5mm x 56.5mm