Yeelight
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Materiale | Plast |
| Passende til rumtype | Hjemmekontor, Kontor |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Lamper
| Antal lyskilder | 1 pære(r ) |
| Pære(r) inkluderet | Ja |
| Total effekt | 5 W |
| Pæreeffekt | 5 W |
| Lampetype | LED |
| Farvetemperatur (maks.) | 5000 K |
| Farvetemperatur (min.) | 2700 K |
| Lysfarve | Hvid |
| Pære levetid | 25000 t |
| Farve-gengivelse (CRI) | 90 |
| Lysstrøm | 200 lm |
Ergonomisk
| Rotation | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 2500 mAh |
| Batterispænding | 5 V |
| Indgangsstrøm | 1 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 135 mm |
| Dybde | 135 mm |
| Vægt | 640 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |