Latarka Superfire GTS6, 360lm, USB-C
| Produkttype | Lommelygte |
| Antal lommelygtemodusser | 5 |
| Brugsmodusser | Stærk, medium, lav, stroboskop, SOS |
| Vandtæt | Ja |
| Funktioner | USB Type C-opladningsstik |
| Type | LED; 18650 genopladelig |
| Indbygget LED-lampe | Ja |
| Wattforbrug | 7 W |
| Lysstyrke | 360 lumen |
| Kapacitet | 1200 mAh |
| Run-time | 2 timer |
| Run Time detaljer | Stærk - 2.5 timer |
| Genopladningstid | 2 timer |
| Produktmateriale | Aluminiumslegering |
| Overensstemmelsesstandarder | IP44 |
| Bredde | 31 cm |
| Dybde | 24 cm |
| Længde | 137 mm |
| Vægt | 117 g |