Thermaltake CTE C700 Air
ATX kabinet - Hvidt
Design
| Materiale | ABS, Stål |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Antal 3.5" bays | 7 |
| Antal 2.5" bays | 6 |
| Siderude | Ja |
| Velegnet til | Spil |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 190 mm |
| Maksimal længde på grafikkort | 410 mm |
| Maksimal PSU længde | 220 mm |
Strømforsyning
| Strømforsyning inkluderet | Nej |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB type-C-porte | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Nedkøling
| Frontventiler installeret | 1x 140 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120,140,200 mm |
| Antal understøttede sideventilatorer (maks.) | Ja |
| Understøttede diametre for sideventilatorer | 120 mm |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 140 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120.14 mm |
| Øverste ventilatorer installeret | 1x 140 mm |
| Antal understøttede øverste ventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for øverste ventilatorer | 120.14 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120.14 mm |
| Ventilatorhastighed | 0 - 1500 rpm |
| Understøttede størrelser på frontradiator | 120,140,240,280,360,420 mm |
| Nederste kølerventilator størrelser understøttes | 120,140,240,280,360 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120,140,240,280,360,420 mm |
Lagring
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 566.5 mm |
| Dybde | 327.6 mm |
| Højde | 505.5 mm |
| Vægt | 15.8 kg |