Produkt nr: FD-F-MR1-1403
EAN: 7340172708933
Varenummer: F25323235
billigst-pricerunner
Fractal Design Momentum 14 RGB Computerkabinet Ventilator 14 cm Sort 3 stk
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-MR1-1403
EAN: 7340172708933
Varenummer: F25323235
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(645,60 ekskl. moms)
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-MR1-1403
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 140 mm
Omdrejningshastighed (min.) 350 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1800 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 28 dB
Maksimal luftstrøm 74.39 kubikfod/min.
Luftstrøm 126.6 m³/t
Maksimalt lufttryk 2.45 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Lejetype Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Antal pr. pakke 3 stk
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 1500 t
Design
Produktfarve Sort
Antal ventilatorblade 7
Belysning LED Ja
Antal lysdioder 20
Belysningsfarve Flere
Strømstyring
Startspænding 7 V
Ventilator strømforbrug 2.04 W
LED spænding 5 V
Ventilatorstrøm 0.17 A
Blæser, spænding 12 V