Produkt nr: FD-F-AS1-1403
EAN: 7340172703358
Varenummer: F21868114
billigst-pricerunner
Fractal Design Aspect 14 PWM
Fractal Design Aspect 14 PWM
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-AS1-1403
EAN: 7340172703358
Varenummer: F21868114
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(293,60 ekskl. moms)
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-AS1-1403
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Forbedre din computerkøling med Fractal Design Aspect 14 PWM blæserindsats
Opgrader din computerkølingsindsats med en Fractal Design Aspect 14 PWM blæser indsats og køb nu.
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 140 mm
Understøttede procesorsokler Ikke understøttet
Kompatibel processor serie Ikke understøttet
Omdrejningshastighed (min.) 500 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1700 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 10 dB
Støjniveau (høj hastighed) 35.5 dB
Mindste luftmængde 20 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 78 kubikfod/min.
Luftstrøm 132.5 m³/t
Minimum lufttryk 0.3 mmH2O
Maksimalt lufttryk 2.05 mmH2O
Lejetype Riflet leje
Antal pr. pakke 1 stk
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 1500 t
Design
Produktfarve Sort
Antal blæsere 3 blæser(e)
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 2.16 W
Spænding 12 V
Startspænding 7 V
Strøm (maks.) 0.24 A
Vægt & størrelser
Vægt 155 g
Ventilator dimensioner (BxDxH) 140 x 140 x 25 mm
Kabellængde 0.5 m
Pakkebredde 143 mm
Pakkedybde 212 mm
Pakkehøjde 30 mm