Produkt nr: FD-F-AS1-1203
EAN: 7340172703303
Varenummer: F21868118
billigst-pricerunner
Fractal Design Aspect 12 PWM
Fractal Design Aspect 12 PWM
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-AS1-1203
EAN: 7340172703303
Varenummer: F21868118
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(284,80 ekskl. moms)
Producent: Fractal Design
Produkt nr: FD-F-AS1-1203
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Fractal Design Aspect 12 PWM - Indsats med Blæser
Med en diameter på 120 mm og en hastighed på op til 1200 omdrejninger pr. minut, kan denne blæser indsats håndtere selv de mest krævende køleopgaver. Den PWM-styret blæser med fire pin-kontakt sikrer optimal performance, så dine komponenter kan arbejde ved den optimale temperatur.
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 12 cm
Understøttede procesorsokler Ikke understøttet
Kompatibel processor serie Ikke understøttet
Omdrejningshastighed (min.) 500 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 2000 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 10 dB
Støjniveau (høj hastighed) 33,2 dB
Mindste luftmængde 13 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 56 kubikfod/min.
Luftstrøm 95,1 m³/t
Minimum lufttryk 0,23 mmH2O
Maksimalt lufttryk 2,34 mmH2O
Lejetype Riflet leje
Antal pr. pakke Ja
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 90000 t
Design
Produktfarve Sort
Antal blæsere Ja
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 1,68 W
Spænding 12 V
Startspænding 7 V
Strøm (maks.) 0,37 A
Vægt & størrelser
Vægt 135 g
Ventilator dimensioner (BxDxH) 120 x 120 x 25 mm
Kabellængde 0,5 m
Pakkebredde 123 mm
Pakkedybde 192 mm
Pakkehøjde 30 mm