Dell P2720DC skærm - WLED - 27" - IPS - 5ms,8ms
QHD 2560x1440 ved 60Hz
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 768 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2048 x 1080, 2560 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,67 milliard farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Pixeltæthed | 108 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 29 - 113 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 49 - 75 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 68,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Farveområde | 99% |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort, Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 21,7 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 130 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 19,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344921 |
| Nominel strømstyrke | 2,5 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 185 mm |
| Højde (med stativ) | 395,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,27 kg |
| Bredde (uden stativ) | 611,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 43,6 mm |
| Højde (uden stativ) | 364,1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,97 kg |
| Facet bredde (side) | 7,4 mm |
| Facet bredde (øverste) | 7,4 mm |
| Facet bredde (bund) | 2,11 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 424,9 mm |
| Pakkedybde | 690,1 mm |
| Pakkehøjde | 169,9 mm |
| Pakkevægt | 9,53 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Indeholder ikke | PVC |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | TCO, NFPA 99 |
Specifikke funktioner for mærket
| Kompatibilitet med Dell Display Manager (DDM) | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |