[upcycle it] HP EliteBook 735 6. Gen (GRADE B)
Ryzen 7 Pro 3700U 2.30GHz, 16GB RAM, 512 GB SSD, AMD Radeon RX Vega 10 Graphics, Win11Pro, 13"FHD 1920x1080, Bluetooth, Webcam, WWAN installed
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
3.367,-
DKK
(2.693,60 ekskl. moms)
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Antal mikrofoner | 3 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Docking-stik | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Clickpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv; Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B; Grade B |
| Oprindelsesland | Kina |
Processor
| Processorproducent | AMD; AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 7 PRO; Ryzen 7 PRO |
| Processormodel | 3700U; 3700U |
| Processorkerner | 4; 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4 GHz; 4 GHz |
| Processorfrekvens | 2,3 GHz; 2,3 GHz |
| Processor-cache | 4 MB; 4 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor sokkel | Socket FP5 |
Hukommelse
| Antal ledige interne hukommelsesudvidelsesstik | 2 |
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM; DDR4 |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB; 32 GB |
Lagring
| SSD-grænsefladetype | PCIe NVMe |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB; 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon Vega Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Vega 10; AMD Radeon RX Vega 10 |
Kamera
| Front kamera | Ja; Ja |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| WWAN | Installeret; Installeret |
Software
| Gendannelse af operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 50 Wh; 50 Wh |
Vægt & størrelser
| Bredde | 310,4 mm |
| Dybde | 229,3 mm |
| Højde | 17,7 mm |
| Vægt | 1,33 kg; 1330,00 g |
Display
| Skærmramme teknologi | IPS |
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3"); 13,3 tommer |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 33,8 cm |