[upcycle it] Lenovo ThinkPad X1 Carbon 9. Gen (GRADE B)
i7-1165G7 2.80Ghz, 16 GB RAM, 1 TB SSD, Win11Pro, 14"WUXGA1920x1200, Intel Iris Xe Graphics, Bluetooth, Webcam, WWAN installed
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
5.293,-
DKK
(4.234,40 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | WUXGA |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 11th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-1165G7 |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,7 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4266 MHz |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Iris Xe Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| WWAN | Installeret |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
Tastatur
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til, SSD, Tilsynsførende |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 18,9 mm |
| Vægt | 1,46 kg |