[upcycle it] HP EliteBook X360 1040 G7 (GRADE A)
i7-10610U 1.80Ghz, 16 GB RAM, 256 GB SSD, Win11Pro, 14"FHD 1920x1080, Intel UHD Graphics, Bluetooth, Webcam-
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
Før
5.193,-
DKK
SPAR
913,-
DKK
4.280,-
DKK
(3.424,00 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 10th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-10510U |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,9 GHz |
| Processorfrekvens | 1,8 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Lyd
| Lydsystem | Bang & Olufsen |
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Clickpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Antal battericeller | 4 |
| Batterikapacitet | 54 Wh |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 319,3 mm |
| Dybde | 202,6 mm |
| Højde | 16,6 mm |
| Vægt | 1,32 kg |