[upcycle it] Apple MacBook Pro 2021 (GRADE A)
Apple M1, 16GB RAM, 512 GB SSD, Apple M1, 14"3024x1964, Space Grey, A2442
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
Før
9.038,-
DKK
SPAR
1.732,-
DKK
7.306,-
DKK
(5.844,80 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 36,1 cm (14.2") |
| Skærmopløsning | 3024 x 1964 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processorserie | Apple M |
| Processorgeneration | 1st Generation Apple M Pro |
| Processormodel | M1 Pro |
| Processorkerner | 8 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| Producent af indbygget GPU | Apple |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Apple |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 6 |
| Antal mikrofoner | 3 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 3 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Nordisk |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 312,6 mm |
| Dybde | 221,2 mm |
| Højde | 15,5 mm |
| Vægt | 1,6 kg |