Produkt nr: NF-S12B REDUX-1200
EAN: 4716123315292
Varenummer: 714987
billigst-pricerunner
Noctua Redux NF-S12B
Noctua Redux NF-S12B
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-S12B REDUX-1200
EAN: 4716123315292
Varenummer: 714987
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(296,80 ekskl. moms)
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-S12B REDUX-1200
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Effektiv køling med lavt støjniveau
Luftstrøm på 100,6 m³/h og 1200 RPM
  • Høj luftgennemstrømning 100,6 m³/h sikrer effektiv fjernelse af varme fra kabinettet
  • Lavt støjniveau kun 18,1 dB ved høj hastighed for et roligt arbejdsmiljø
  • Lang driftssikkerhed MTBF på 150.000 timer minimerer behovet for udskiftning
  • Kompakt dimension 120 x 120 x 25 mm passer i standard 12 cm monteringer
  • Lavt energiforbrug typisk strømforbrug på 1,2 W reducerer systemets samlede belastning
  • Præcist lufttryk maksimalt lufttryk på 1,31 mmH2O presser luften effektivt gennem kabinettet
Installation og kompatibilitet
Blæseren er udviklet til montering i computerkabinetter med et monteringsmønster på 105 x 105 mm. Den benytter en standard 3-pin tilslutning og kører på 12 V. Pakken leveres inklusiv nødvendige skruer, så installationen kan påbegyndes med det samme. Den er kompatibel med de fleste standardkabinetter, der understøtter 12 cm blæsere. Med en dybde på 25 mm passer den i de fleste standardbeslag. Dette gør den til en enkel opgradering for at forbedre den generelle temperatur i computeren.
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 120 mm
Omdrejningshastighed (maks.) 1200 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 18.1 dB
Luftstrøm 100.6 m³/t
Maksimalt lufttryk 1.31 mmH2O
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 2500 t
Design
Antal blæsere 1 blæser(e)
Ventilatorstik 3-stikben
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 1.2 W
Spænding 12 V
Nominel strøm 0.1 A
Vægt & størrelser
Bredde 120 mm
Dybde 25 mm
Højde 120 mm
Emballage indhold
Skruer inkluderet Ja
Andre funktioner
Monteringshul mønster (BxD) 105 x 105 mm