Produkt nr: NF-R8 REDUX-1200
EAN: 4716123315353
Varenummer: 714984
billigst-pricerunner
Noctua Redux NF-R8
Noctua Redux NF-R8
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-R8 REDUX-1200
EAN: 4716123315353
Varenummer: 714984
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(175,20 ekskl. moms)
Producent: Noctua
Produkt nr: NF-R8 REDUX-1200
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Effektiv køling til kompakte computersystemer
8 cm blæser med 1200 RPM og lavt støjniveau
  • Støjsvag drift med et støjniveau på kun 9,1 dB ved høj hastighed
  • Effektiv luftgennemstrømning på op til 35,8 cfm for bedre køling
  • Høj driftssikkerhed med en MTBF på 150.000 timer
  • Kompakt dimension på 80 x 80 x 25 mm passer i små kabinetter
  • Lavt strømforbrug på typisk 0,45 W reducerer energiforbruget
  • Stabil lufttryk på 0,67 mmH2O presser luften effektivt gennem komponenter
Installation og kompatibilitet
Blæseren er beregnet til montering i computerkabinetter, hvor der er plads til en 80 mm køler. Den benytter en standard 3-pin tilslutning og kører på 12 V, hvilket gør den kompatibel med de fleste standard moderkort og strømforsyninger. Med en dybde på 25 mm passer den i standardblæser-slots. Den sorte og grå overflade gør, at den blender diskret ind i moderne hardware. Pakken indeholder selve blæseren, der er klar til montering i dit system.
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 8 cm
Omdrejningshastighed (maks.) 1200 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 9,1 dB
Maksimal luftstrøm 35,8 kubikfod/min.
Maksimalt lufttryk 0,67 mmH2O
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 150000 t
Design
Produktfarve Sort, Grå
Antal blæsere Ja
Strømstyring
Strømforbrug (typisk) 0,45 W
Spænding 12 V
Strøm (maks.) 0,035 A
Vægt & størrelser
Bredde 80 mm
Dybde 25 mm
Højde 80 mm
Pakkebredde 130 mm
Pakkedybde 34 mm
Pakkehøjde 140 mm